Price Table | Price per Amount | Price per Weight


Anzeige

Calculate Price per Weight (Mass)

Extrapolate a price for a weight to the price for another weight. The term weight is used colloquially for mass. As units, milligrams (mg), grams (g), kilograms (kg) and tons (t) can be used.
Please enter two values in one row, the values of the other row will be calculated. The price is rounded to two decimal places.


Price per :

Price per :


Example: if 100 grams cost 1.50 €, then 2.5 kilograms cost 37.50 €.




Anzeige


© Jumk.de Webprojekte | Rechneronline | Imprint & Privacy | German: Preis je Gewicht